Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży wraz z ogromną radością przyszło mnóstwo pytań, pytań na które nie znałam odpowiedzi. Wiedziałam jeszcze ze szkoły, że dziecko powstaje z połączenia dwóch komórek rozrodczych, komórki męskiej i żeńskiej a dzięki temu powstaje nowe życie. Niesamowite, ale co w tym czasie będzie się działo ze mną? Czy powinnam zmienić dietę? Czy ból jaki odczuwam w brzuchu jest normalny? Oprócz rozmów z lekarzem, mamą i koleżankami które przeszły przez ten etap, postanowiłam zaopatrzyć się w poradnik dla kobiet w ciąży. Włączyłam komputer, odpaliłam przeglądarkę i zalogowałam się w księgarni internetowej. Oniemiałam widząc ogromną ilość książek na temat ciąży. Przeglądając opisy czułam, że każda z tych pozycji jest dla mnie, bo przecież muszę wiedzieć jak to wszystko przebiega tydzień po tygodniu czy co powinnam robić by okres ciąży był szczęśliwy dla mnie i maluszka. Odkrywałam co rusz to nowe poradniki z uczuciem, że muszę go koniecznie przeczytać. Zdrowy rozsądek włączył się w momencie, gdy zobaczyłam cenę za te wszystkie pozycje. Zanim jednak zdecydowałam się zainwestować w owe książki zadałam sobie pytanie, czy aby w każdej książce nie będzie o jednym i tym samym? Przecież informacje na temat ciąży i porodu nie mogą się diametralnie od siebie różnić! Trochę czasu mi zajęło przeszukanie różnych for i stron o macierzyństwie by dowiedzieć się jakie książki warto przeczytać, również z pomocą przyszli mi znajomi którzy ten etap macierzyństwa mieli za sobą. I takim właśnie sposobem mogę Ci polecić książkę „W oczekiwaniu na dziecko” autorek Heidi Murkoff & Sharon Mazel. 

Światowej sławy poradnik dla przyszłych rodziców. „Biblia” ciężarnej. Odpowiedzi na wszystkie pytania zadane i niezadane.

„W oczekiwaniu na dziecko” to jeden z najlepszych poradników dla przyszłych matek i ojców. Publikacja pozwala zrozumieć dzień po dniu cud poczęcia, a następnie narodzin. Jest to kompendium wiedzy na temat ciąży, zasad żywienia, porodu i później połogu. Poradnik napisany jest w formie pytań i odpowiedzi co sprawia, że książkę łatwo się czyta i ma się wrażenie, że autorki odpowiadają na każde nurtujące Cię pytanie. Umiejętnie łączy podejście „naturalne” z „medycznym”, starając się znaleźć balans między nimi. Treści są poukładane chronologicznie i składają się z siedmiu części:

Na początek kwestie podstawowe.

Dziewięć miesięcy ciąży. Od poczęcia do narodzin.

Bliźnięta , trojaczki i …jeszcze więcej. Gdy jesteś w ciąży wielopłodowej.

Kiedy dziecko się urodzi.

Dla ojców.

Zdrowie przyszłej matki.

Gdy dzieje się coś złego.

Moim zdaniem jest to lektura obowiązkową każdej „oczekującej”. Porównując ją do innych książek mogę z pewnością stwierdzić, że mogłaby to być jedyna książka w którą może się zaopatrzyć przyszła mama i spokojnie poszerzy swoją wiedzę na temat ciąży. 

Miłego czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *